Yvan, Josette a Philippe Allouche, biolog, fyzioterapeutka a doktor, kombinující svoje know-how a nadšení pro věc, napsali unikátní a visionářskou stránku v historii kosmetické péče. Pred 30 lety, když byla spolecnost založena, fungovala jako výzkumná a vývojová laboratoř, jejímž jediným zameřením byl vývoj výrobku pro profesionály nespokojené s produkty vyskytujícími se v té době na trhu.
 
Dnes má Biologique Recherche pověstný věhlas díky ohromující efektivitě produktu, založených na vědeckém přístupu k péči o pleť. Používá výhradně ryzí, koncentrované ingredience v původním stavu, stejně tak i inovativní a přesné postupy a procedury. Philippe Allouche, lékař, projevil již v mládí zájem o naprosto rozdílný přístup svých rodičů ke kosmetické péči. Na počátku tohoto století postupně převzal od svého otce Yvana kreativní část firmy.
 
Jeho zkušenost z interní medicíny jej vybavila komplexním přístupem k pleti, jakož to orgánu přímo propojenému se všemi ostatními vitálními funkcemi těla. Navíc mu jeho práce na jednotce intenzivní péče poskytla kvalifikaci odborně posoudit reakce orgánu na stres. Dnes dávají jeho zkušenosti všem specifickým technikám Biologique Recherche zcela nové dimenze.
 
V současnosti je Philippe Allouche garantem unikátní filozofie a know-how Biologique Recherche v oblasti špičkové kosmetické péče šité na míru jednotlivých klientů. Biologique Recherche je mezinárodní značkou dostupnou v 35 zemích světa.
 
Beauty Institut Ambassade de la Beauté představuje vlajkovou loď umístěnou na prestižní adrese 32 Avenue des Champs-Elysées.
 
Získaná ocenění:
 
Sisters Beauty Pro Awards 2009 za "VÝJIMEČNÝ PŘÍNOS" kosmetickému průmyslu.
Marketing Magazine Innovation 2009 2.místo v kategorii Design obalu a loga za svoji grafickou identitu.
3.místo z 200 atraktivních světových výtvorů v grafickém designu za kvalitu produktového portfolia BR.
Produkty z laboratoří BR využívají ženy i muži s aktivnímspolečenským životem z celého světa.
Patří k nim například: Madonna, Jenifer Lopez, Carla Bruni a další.